- O nas-

Jadłospis

Pyszne posiłki z naszej kuchni 

Przykładowy jadłospis na cały tydzień

W Puchatku  przestrzegane są zasady zdrowego żywienia dzieci zgodnie z normami i zasadami obowiązującymi dla placówek przedszkolnych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. 2016 poz. 1154).l. Posiadamy tylko sprawdzonych dostawców, współpracujemy z eko- gospodarstwami w naszej okolicy. Posiłki przygotowujemy w przedszkolnej kuchni w pełni przystosowanej. Nie używamy olejów do smażenia, ani innych tłuszczów. Wszystko przygotowywane jest w piecu konwekcyjno-parowym, zachowując wszystkie właściwości odżywcze. Przyrządzamy wszystkie diety dla alergików. 

Na posiłki składają się produkty spożywcze pochodzące z różnych grup środków spożywczych i w odpowiednich, zalecanych proporcjach. Przestrzegamy zasady podawania do każdego posiłku porcji owoców lub warzyw oraz porcji mleka lub produktów mlecznych w ciągu dnia. 

W każdej sali zamontowany jest dystrybutor wody pitnej. Dzieci mają do niej nieograniczony dostęp. Woda podawana jest również dzieciom w okresie letnim podczas pobytu na dworze.

Zgodnie z Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 23 kwietnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, wykonującym przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które zawierają alergeny zamieszczamy poniżej spis alergenów.

Numery tych alergenów są widoczne w jadłospisie przy posiłkach w których występują.

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten,
2. Skorupiaki i produkty pochodne,
3. Jaja i produkty pochodne,
4. Ryby i produkty pochodne,
5. Orzeszki ziemne (arachidowe),
6. Soja i produkty pochodne,
7. Mleko i produkty pochodne,
8. Orzechy,
9. Seler i produkty pochodne,
10. Gorczyca i produkty pochodne,
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne,
12. Dwutlenek siarki,
13. Łubin,
14. Mięczaki.

Jeśli chcą Państwo zasięgnąć informacji na temat żywienia w naszym przedszkolu prosimy o kontakt mailowy.  

Koszt wyżywienia – 14,50 zł za dzień.